top of page

Współpraca

Panie i Panowie, projekt jest realizowany w ramach wspaniałego wydarzenia pod nazwą „Młodzież Działaj Lokalnie” realizowanego przez stowarzyszenie Europe4Youth. Całe przedsięwzięcie jest realizowane przez znaną i kochaną Gminę Miejską Kraków w ramach programu Młody Kraków 2.0. Mamo, strasznie dużo tych nazw się nagromadziło. Mam szczerą nadzieję, że się nie zgubiliście :) 

Suuuper przydatne linki: 

Europe4Youth:  https://www.facebook.com/Europe4Youth/?ref=page_internal

Młody Kraków 2.0 : https://www.facebook.com/MlodyKrakow2zero/?ref=page_internal

Wydarzenie „Młodzież Działa Lokalnie” : https://www.facebook.com/events/2764667490521891

Młody Kraków 2.0
Młodzież Działa Lokalnie

Patronem naszego 1. bloku tematycznego jest FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ, zajmująca się TELEFONEM ZAUFANIA DZIECI I MŁODZIEŻY 116111.

O telefonie już pewnie większość z was słyszała. Jednak jest to tak pomocna organizacja, że słyszeć wyłącznie “coś” to zdecydowanie za mało

Na początek takie całkowite podstawy.

Czym jest telefon zaufania dzieci i młodzieży?

Najprostsza definicja - to prosta możliwość kontaktu dla młodych osób, które mierzą się w swoim życiu z jakimś problemem . Funkcjonuję poprzez linię telefoniczną 116111, bądź kanał maliowy na stronie https://116111.pl/ . Kontakt jest całkowicie anonimowy (nikt nigdzie nie prosi o dane osobowe, korespondencja ani rozmowy nie są dokumentowane, w sprawach nie zagrażających bezpośrednio zdrowiu i życiu anonimowość na 100%)

W jakich sytuacjach można skorzystać z telefonu?

Każdych (dobra, przesadziłam, nie spamujcie skrzynki fundacji głupimi wiadomościami . To bardzo utrudni funkcjonowanie inicjatywy .) Ale drogi czytelniku, w chwilach kiedy czujesz, że jesteś sam, nie masz z kim porozmawiać, bądź nie możesz zrozumieć własnych emocji, kontakt z telefonem to dobra decyzja. Nie zastanawiaj się, czy twój problem jest “wystarczający” , bądź czy z kontaktem wiążą się jakiekolwiek konsekwencje. JUST DO IT. Warto.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Jakie są najczęstsze przyczyny kontaktu z fundacją?

Yhhh, to nasze umiłowanie słowa “naj”. Odpowiedź jest prosta- różne. Mogą być związane z (tu głęboki wdech) szkołą, przyjaźnią, domem, rodziną, związkami, miłością, dojrzewaniem, seksualnością, używkami, uzależnieniami, samopoczuciem, zdrowiem, przemocą i bezpieczeństwem online (ufff, dużo tego). Czyli pewnie większością z aspektów naszego życia.

Dobra, koniec tego spamu. W razie większej ilości pytań zapraszam na stronę https://116111.pl/o-116111 (albo piszcie w komentarzach). Zapraszamy również gorąco do finansowego wsparcia telefonu- obecnie mają wiele dzieci czekających w kolejkach do rozmowy, a uszu specjalistów brak!

bottom of page