Uwaga, uwaga, projekt inCognito odkrył Amerykę. Dzisiejszym tematem jest (fanfary, tatarata), NAUKA ZDALNA. Jestem pewna, że reakcją przynajmniej 50% z was było - “Co? Niiieeee, znowu? ”. Tak drodzy państwo. Jak pewnie zauważyliście od dłuższego czasu siedzimy w naszych pięknych domostwach i pomimo dość słabych warunków staramy się zagłębiać w ten ocean wiedzy. Komputer i Zoom towarzyszą nam każdego dnia. A jednak, czasami nadal nie mamy pojęcia jak zabrać się do pracy tak, by ta nauka miała ręce i nogi. Tutaj, przychodzimy z pomocą my, z naszymi Tipami jak podejściem do pracy siedzącej.
Tip nr.1 – Wyznacz sobie osobną przestrzeń do pracy. I zrób to JUUUŻ (jeżeli nie wpadłeś na to przez te wszystkie miesiące). Siedzenie pod kołderką w zimowy dzień na lekcji polskiego może wydawać się kuszącą perspektywą. Jednak nasza wiedza literacka nie będzie aż tak zadowolona. Nasz kochany mózg naprawdę uwielbia schematy. Wiąże bezpośrednio to co ma robić z miejscem, w którym się aktualnie znajdujemy. Czyli: Łóżko=śpię, biurko= staram się ogarnąć cokolwiek na lekcji Łóżko ≠ biurko => łóżko ≠ staram się ogarnąć cokolwiek z lekcji To matematyka. Proste? Proste.
Tip nr. 2 - Rób coś dla swojego organizmu.
Naprawdę. On jest super. Pomaga Ci każdego dnia. Dlaczego w takim razie każesz go siedzeniem przy biurku tyle godzin dziennie? Zamiast scrollować teraz Facebooka wstań, zrób parę przysiadów, pajacyków, czy WF online. Podczas pracy przy komputerze wyjrzyj co jakiś czas za okno by dać czas odpocząć oczom. Możesz też zainwestować w piłkę zamiast krzesła biurkowego. Siedzenie na niej aktywizuje mięśnie twojego kręgosłupa i pomaga w utrzymaniu wyprostowanej postawy ciała. Poza tym ćwiczy mięśnie głębokie, poprzez stałe utrzymywanie równowagi. Sama wypróbowałam i poza zakwasami mięśni, o których istnienia nie miałam pojęcia jest super. Nie rozstawaj się tylko na zawsze ze swoim krzesłem biurowym. Siedzenie na piłce wbrew pozorom może być męczące (zwłaszcza na początku), ale choć na chwile poczujesz się jak amerykański pracownik Googla. Upewnij się również, że nie siedzisz za nisko/za wysoko. Według ustaleń mądrych ludzi zajmujących się ergonomią twoje ramię i przedramię powinno przy stole tworzyć kąt prosty by było ci wygodniej.
Comments